Про нас

Наша парафія – це продовження традиційної Української Греко-Католицької Церкви славної доби духовних Велетів XX ст. – Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького і Патріарха Йосифа Сліпого, – що стала справжньою Національною Церквою українського народу. Головним ідеологічним принципом цих Світлих Архіпастирів було гармонійне поєднання наших релігійних і національних ідеалів, виховання народу в релігійно-патріотичному дусі.

Парафія в Пармі не випадково є під Покровом Пресвятої Богородиці, яка є прибіжницею і рятівником українського народу. Пречиста Діва – заступниця наших славних запорожців і гетьманів, покровителька героїчних воїнів Української Повстанської Армії. Вона стала джерелом сили, потіхи і натхнення нашого парафіяльного життя.

21 липня 1973 р. відбулися засновуючі збори парафії. На цих зборах було вирішено заснувати традиційну парафію Української Греко-Католицької Церкви і прийнято для неї назву “Покрова Пресвятої Богородиці”. Також затверджено Статут і обрано Парафіяльну раду, яку очолив д-р Зенон Голубець. Парафіяльна рада підготувала план дій і вже ЗО серпня 1973 р, парафію Покрова Пресвятої Богородиці за інкорпоровано у стейті Огайо. Згодом придбано 35-акрів посілість за адресою  6812 Broadview Rd Parma, OH

24 березня 1976 р. започатковано будову Каплиці і Святопокровського осередку, а вже 14-15 жовтня відбулося їх Патріарше посвячення. Відгомоном цих незабутніх подій було храмове свято 23 жовтня 1976 р. Перехід парафії до новозбудованої Каплиці і Святопокровського осередку проходив у днях 18-19 грудня 1976 р. Водночасі відбулася низка духовно-культурних імпрез. У празник св. Миколая проходила соборна св. Літургія, а відтак – багатолюдний бенкет. Зал Святопокровського осередку стала гордістю нашої парафії і однією з кращих у Пармі. Тут проходять не лише наші імпрези, а й відзначення державних, знаменних подій і дат усієї української громади Великого Клівленду, а також концерти, фестивалі, зустрічі з відомими політичними й мистецькими діячами.

Сьогодні належить згадати духовних душпастирів, які нерідко в непростих умовах провадили нашу парафію. З великою пошаною й теплотою називаємо першого пароха бл. п. о. крил. Миколу Павлишина, який на прохання Блаженного Патріарха Йосифа у 1973 р. взяв на себе великий обов’язок і відповідальність бути парохом новоствореної парафії. З глибоким признанням згадуємо і отців Івана Кротця та Івана Мака (помер на 100-ому році життя), які в переходовий час, після несподіваної смерті о. крил. М.Павлишина взяли на себе духовну опіку над парафією. Велика вдячність довголітньому парохові бл. п. о. д-ру Іванові Тилявському, який впродовж 12 років (1978-1990 рр.) провадив парафію. Саме парох о. д-р І. Тилявський з делегацією президії Парафіяльної ради виїжджали до Філадельфійської Архиєпархії для підписання Договору. Одержавши 6 серпня 1980 р. від їх Блаженства Патріярха Йосифа Остаточне рішення відносно нашої парафії щодо її прилучення до Філядельфійської Архиєпархії і точки Договору, на основі яких наша парафія ввійшла в злуку з Філядельфійською Архиєпархією.

Дальше парохами були: о. Михайло Крупка, о. Іван Чировський, о. Василь Петрів, Володимир Грицюк і Іван Ціхоцький.

17 вересня 2008 року Владика Роберт призначає парохом парафії Покрова Пресвятої Богородиці у Пармі о. Михайла Дроздовського. Отець Михайло –  енергійний, лагідної вдачі, – з духовною наснагою і любов’ю поринув у парафіяльні справи. Як високоерудований душпастир, своїми проповідями і вчинками в короткім часі зумів згуртувати парафіян і піднести на якісно вищий рівень духовність усієї парафії.

Наша парафія стала важливим центром життя української громади Великого Клівленду і його околиць.

І нехай не всі наміри й надії удалося нам здійснити, але життя триває й естафету старшого покоління української еміграції перейме молоде, яке гідно продовжить творити нову славну історію Церкви. А для цього потрібні терпеливість, згуртованість і взаєморозуміння в нашій парафіяльній родині. Молімо ж Всевишнього, щоб дав нам сили й терпіння для утвердження Української Греко-Католицької Церкви не Американському континенті.

Leave a Reply

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.