Про нас

Наша парафія – це продовження традиційної Української Греко-Католицької Церкви славної доби духовних Велетів XX ст. – Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького і Патріарха Йосифа Сліпого, – що стала справжньою Національною Церквою українського народу. Головним ідеологічним принципом цих Світлих Архіпастирів було гармонійне поєднання наших релігійних і національних ідеалів, виховання народу в релігійно-патріотичному дусі.

Парафія в Пармі не випадково є під Покровом Пресвятої Богородиці, яка є прибіжницею і рятівником українського народу. Пречиста Діва – заступниця наших славних запорожців і гетьманів, покровителька героїчних воїнів Української Повстанської Армії. Вона стала джерелом сили, потіхи і натхнення нашого парафіяльного життя.

21 липня 1973 р. відбулися засновуючі збори парафії. На цих зборах було вирішено заснувати традиційну парафію Української Греко-Католицької Церкви і прийнято для неї назву “Покрова Пресвятої Богородиці”. Також затверджено Статут і обрано Парафіяльну раду, яку очолив д-р Зенон Голубець. Парафіяльна рада підготувала план дій і вже ЗО серпня 1973 р, парафію Покрова Пресвятої Богородиці за інкорпоровано у стейті Огайо. Згодом придбано 35-акрів посілість за адресою  6812 Broadview Rd Parma, OH

24 березня 1976 р. започатковано будову Каплиці і Святопокровського осередку, а вже 14-15 жовтня відбулося їх Патріарше посвячення. Відгомоном цих незабутніх подій було храмове свято 23 жовтня 1976 р. Перехід парафії до новозбудованої Каплиці і Святопокровського осередку проходив у днях 18-19 грудня 1976 р. Водночасі відбулася низка духовно-культурних імпрез. У празник св. Миколая проходила соборна св. Літургія, а відтак – багатолюдний бенкет. Зал Святопокровського осередку стала гордістю нашої парафії і однією з кращих у Пармі. Тут проходять не лише наші імпрези, а й відзначення державних, знаменних подій і дат усієї української громади Великого Клівленду, а також концерти, фестивалі, зустрічі з відомими політичними й мистецькими діячами.

Сьогодні належить згадати духовних душпастирів, які нерідко в непростих умовах провадили нашу парафію. З великою пошаною й теплотою називаємо першого пароха бл. п. о. крил. Миколу Павлишина, який на прохання Блаженного Патріарха Йосифа у 1973 р. взяв на себе великий обов’язок і відповідальність бути парохом новоствореної парафії. З глибоким признанням згадуємо і отців Івана Кротця та Івана Мака (помер на 100-ому році життя), які в переходовий час, після несподіваної смерті о. крил. М.Павлишина взяли на себе духовну опіку над парафією. Велика вдячність довголітньому парохові бл. п. о. д-ру Іванові Тилявському, який впродовж 12 років (1978-1990 рр.) провадив парафію. Саме парох о. д-р І. Тилявський з делегацією президії Парафіяльної ради виїжджали до Філадельфійської Архиєпархії для підписання Договору. Одержавши 6 серпня 1980 р. від їх Блаженства Патріярха Йосифа Остаточне рішення відносно нашої парафії щодо її прилучення до Філядельфійської Архиєпархії і точки Договору, на основі яких наша парафія ввійшла в злуку з Філядельфійською Архиєпархією.

Дальше парохами були: о. Михайло Крупка, о. Іван Чировський, о. Василь Петрів, Володимир Грицюк і Іван Ціхоцький.

17 вересня 2008 року Владика Роберт призначає парохом парафії Покрова Пресвятої Богородиці у Пармі о. Михайла Дроздовського. Отець Михайло –  енергійний, лагідної вдачі, – з духовною наснагою і любов’ю поринув у парафіяльні справи. Як високоерудований душпастир, своїми проповідями і вчинками в короткім часі зумів згуртувати парафіян і піднести на якісно вищий рівень духовність усієї парафії.

Наша парафія стала важливим центром життя української громади Великого Клівленду і його околиць.

І нехай не всі наміри й надії удалося нам здійснити, але життя триває й естафету старшого покоління української еміграції перейме молоде, яке гідно продовжить творити нову славну історію Церкви. А для цього потрібні терпеливість, згуртованість і взаєморозуміння в нашій парафіяльній родині. Молімо ж Всевишнього, щоб дав нам сили й терпіння для утвердження Української Греко-Католицької Церкви не Американському континенті.

Коментарі

  • My name is Scott Reisberg, and I am the Inspired Executive Director of the Akron Blind Center, a non-profit that serves the blind population. Our blind members knit hats. We would like to donate over 100 hand knit hats to Ukrainians and want to know how we can go about doing so. My email is [email protected], and my cell is (330) 396-0425. Today is Thursday, March 24.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.